انصراف از دانشگاه دولتی برای شرکت مجدد در کنکور سراسری | انتشارات گیلنا | موسسه کنکور آسان است

انصراف از دانشگاه دولتی برای شرکت مجدد در کنکور سراسری

سوال: اگر شخصی دانشجوی دوره‌های روزانه دانشگاه‌های دولتی باشد و بخواهد انصراف از تحصیل دهد آیا می‌تواند مجددا در کنکور سراسری شرکت کند یا خیر؟ ( انصراف از دانشگاه دولتی برای شرکت مجدد در کنکور سراسری )

حالت اول:

اگر شما مثلا در کنکور سراسری شرکت کنید و انتخاب رشته را نیز انجام دهید و در یک دانشگاه دولتی روزانه قبول شوید، سال بعد از شرکت در کنکور سراسری و قبولی در دوره های روزانه محرومید حتی اگر هر یک از شرایط زیر را داشته باشید:

۱٫ در دانشگاه دولتی روزانه قبول شوید ولی در دانشگاه ثبت‌نام انجام ندهید.

۲٫ در دانشگاه دولتی روزانه قبول شوید و در دانشگاه ثبت‌نام نیز انجام دهید ولی بعد از مدتی انصراف دهید.

۳٫ در دانشگاه دولتی روزانه قبول شوید و در دانشگاه ثبت‌نام نیز انجام دهید و در حالی که دانشجو هستید در کنکور ۹۸ شرکت کنید و انتظار داشته باشید که بتوان به دلیل شرکت در کنکور ۹۸ در یک دانشگاه دیگر قبول شوید و پس از شنیدن خبر قطعی قبولی در یک دانشگاه دیگر، از دانشگاه اولیه خود انصراف دهید.

به طور خلاصه اگر در کنکور یک سال شرکت کنید و در نهایت در یک رشته محل روزانه دولتی قبول شوید دیگر به هیچ عنوان حق شرکت در کنکور سال بعد را برای قبولی در دوره های روزانه نخواهید داشت. البته می توانید در کنکور برای قبولی در دوره های شبانه، غیر انتفاعی و … به جز روزانه ثبت نام کنید.

انصراف از دانشگاه دولتی برای شرکت مجدد در کنکور سراسری

حالت دوم:

اگر شما دانشجوی روزانه یک دانشگاه دولتی باشید در یکی ازترم‌های بیشتر از ۱ یا ۲ یعنی اینکه دانشجوی سال اولی نیستید،

در این حالت اگر از رشته خود یا دانشگاه خود ناراصی هستید و قصد دارید در کنکور سال بعد شرکت کنید قانونا باید حتما تا ۳۰ بهمن سال قبل از کنکور از دانشگاه فعلی‌تان انصراف داده باشید یا حداقل درخواست انصراف خود را تسلیم دانشگاه کرده باشید.

برای مثال:

شخصی کنکور سال ۹۷ شرکت کرده و خرداد سال ۹۸ پس از اینکه امتحانات ترم ۲ را داد تصمیم می‌گیرد برای کنکور سال بعد شرکت کند و در یک رشته بهتر و یا دانشگاه بهتر قبول شود.

قانون در مورد این افراد می‌گویند این شخص به شرطی می‌تواند در کنکور ۹۹ شرکت کند و در صورت قبولی در یک دانشگاه بتواند در رشته قبولی خودش ثبت‌نام کند که حتما تا بهمن ۹۸ درخواست انصراف خود را تسلیم دانشگاه کند.

وگرنه درصورتی که تخلف آن شخص محرز شود سازمان سنجش می‌تواند ثبت‌نام و قبولی‌اش را در کنکور ۹۹ ملغی کند.

چند نکته مهم در مورد انصراف:

۱٫ هر کسی از دبیرستان تا دکتری فقط یک بار حق دارد از دانشگاه روزانه انصراف دهد و مجددا حق شرکت در کنکور سراسری همان مقطع را داشته باشد.

۲٫ آقایانی که مشکل نظام وظیفه دارند، به شرطی که در ترم‌های مجاز انصراف دهند و اگر در مقطع کارشناسی هستند،

پس از انصراف مدرک کاردانی معادل دریافت نکنند می‌توانند با انصراف از تحصیل و شرکت مجدد در کنکور و قبولی مجدد(چه در دانشگاه دولتی چه غیردولتی) از معافیت تحصیلی مجدد بهره‌مند شوند.

۳٫ محرومیت از کنکور سال بعد فقط برای کسانی است که دانشگاه دولتی روزانه قبول شده‌اند و قبول شدن در دانشگاه دولتی شبانه و هر دانشگاه غیردولتی دیگر هیچگونه محرومیتی برای شما ایجاد نمی کند.

۴٫ در صورت انصراف از تحصیل مشمول پرداخت جریمه انصراف از تحصیل می شوید.

جریمه انصراف از دانشگاه مقوله بسیار وسیعی است که با توجه به زمان انصراف، دلیل انصراف، دوره تحصیلی (روزانه، شبانه و …) و شرایط دانشگاهها حالت های مختلفی را شامل می شود.

جهت ارتباط با کادر تخصصی مشاوره و برنامه ریزی کنکور آسان است
و دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان و قیمت محصولات و خرید با شماره های
۰۹۱۲۱۹۶۶۴۴۹ موبایل
۰۲۱-۴۴۴۳۱۳۱۳ خط دفتر
تماس بگیرید
یا کلمه { قیمت } را به شماره

۰۹۱۲۱۹۶۶۴۴۹

پیامک کنید
قیمت محصولات کنکور آسان است | انتشارات گیلنا |
———————
همچنین در کانال تلگرام ما نیز حتما عضو باشید تا از نمونه تدریس ها ، مشاوره ها ، اخبار کنکور و… استفاده کامل ببرید
برای عضویت رایگان در کانال تلگرام مهندس امیر مسعودی
کلمه ( کانال تلگرام ) را را به شماره
۰۹۱۲۱۹۶۶۴۴۹
پیامک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس