تحلیل سهمیه ها در کارنامه کنکور | انتشارات گیلنا | موسسه کنکور آسان است

تحلیل سهمیه ها در کارنامه کنکور

با سلام خدمت تمامی دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری. حالتون چطوره؟ امیدوارم هر جا که هستید عالی باشید. امروز می خواهیم در رابطه با تحلیل سهمیه ها در کارنامه کنکور صحبت کنیم تا بیشتر با سهمیه ها آشنا بشید.

سهمیه شامل سهمیه مناطق ، سهمیه رزمندگان ، ایثارگران و خانواده شهدا ، سهمیه بهیاران است , همینطور اثر بومی و خانواده هییت علمی.

سهمیه رزمندگان:

شامل افرادی است که از تا‌ریخ ۳۱ / ۶ / ۵۹ تا تاریخ ۳۱ / ۶ / ۶۷ حداقل ۶ ماه در مناطق عملیاتی حضور داشته اند .

سهمیه ایثارگران:

شامل جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر و همسر و فرزندان و جانبازان زیر ۲۰ درصد ، همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه ، آزادگان و همسر و فرزندان آنها و همسر و فرزندان شهدا و مفقود الاثر است .

سهمیه بهیاران:

شامل داوطلبان گروه آزمایشی تجربی است . مخصوص برای بهیاران دارنده دیپلم نظام قدیم و یا جدید ، مورد تایید وزارت آموزش و پرورش که مشغول شغل بهیاری هستند .

تحلیل سهمیه ها در کارنامه کنکور

تحلیل سهمیه ها در کارنامه کنکور

تاثیر رتبه در سهمیه و تحلیل کارنامه کنکور سراسری:

رتبه کشوری در انتخاب رشته به دلیل این که سهمیه در آن محاسبه نمی‌شود ، کمتر ملاک سنجش قرار می‌گیرد در کنکور همان نمره کل نهایی تراز کل مد نظر است

سهمیه در منطقه ١و٢و٣ در پذیرش بیشتر تاثیرگذار است! یعنی در منطقه ٢ با توجه به بیشترین جمعیت آماری شرکت کننده ها اخذ رتبه سختتره اما به همون نسبت ظرفیت پذیرش دانشگاهی بیشتره! و بلعکس در منطقه ٣ به علت جمعیت کمتر رتبه راحتتر خوب میشه! ولی ظرفیت پذیرش کمتره.

همینطور هم جواری و شهرهای نزدیک به دانشگاه مدنظرتون به علت هزینه های کمتری که به دوش دولت و فرد میذاره …موجب پذیرش بیشتر دانشجو از شهرهای هم جوار هم میشه! و یک جور سهمیه بومی درنظر گرفته میشه. اما هم چنان اولویت تراز کشوریه، تا سهمیه بومی.

هیئت علمی :

در رتبه و تراز تاثیرگذار نیست ولی در انتخاب رشته بعد از اعلام نتایج اولیه تاثیر خوبی داره! یعنی فرد در انتخاب رشته معمولیش در یک رشته و دانشگاهی قبول میشه ولی در انتخاب رشته ای که با سهمیه هیت علمی ( فرزندان اساتید دانشگاهی) میکنه همون رشته در دانشگاه بهتر و یا در یک رشته بهتر قبول میشه.

جهت ارتباط با کادر تخصصی مشاوره و برنامه ریزی کنکور آسان است
و دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان و قیمت محصولات و خرید با شماره های
۰۹۱۲۱۹۶۶۴۴۹ موبایل
۰۲۱-۴۴۴۳۱۳۱۳ خط دفتر
تماس بگیرید
یا کلمه { قیمت } را به شماره
۰۹۱۲۱۹۶۶۴۴۹
پیامک کنید
———————
همچنین در کانال تلگرام ما نیز حتما عضو باشید تا از نمونه تدریس ها ، مشاوره ها ، اخبار کنکور و… استفاده کامل ببرید
برای عضویت رایگان در کانال تلگرام مهندس امیر مسعودی
کلمه ( کانال تلگرام ) را را به شماره
۰۹۱۲۱۹۶۶۴۴۹
پیامک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس