خستگی و خواب آلودگی هنگام مطالعه | انتشارات گیلنا | موسسه کنکور آسان است

با این روش مشکل کندخوانی رو رفع کنید

خستگی و خواب آلودگی هنگام مطالعه

بسیاری از دانش آموزان هنگام روز و مطالعه ، خواب آلودگی و خستگی شدیدی را تجربه میکنند اما علت آن چیست؟ چگونه می توان این خستگی و خواب آلودگی هنگام مطالعه را از بین برد تا بتوان با کیفیت بهتر مطالعه کرد و میزان یادگیری را افزایش داد؟ برای پاسخ به این سوال با ما همراه باشید و ادامه مطلب را مطالعه کنید.

۴ دلیل خستگی و خواب آلودگی هنگام مطالعه:

 

خستگی و خواب آلودگی هنگام مطالعه

خستگی و خواب آلودگی هنگام مطالعه

 

۱: استراحت مناسب ندارید :

منظور از استراحت،استراحت میان مطالعه و استراحت به صورت خواب است.یکی از دلایلی که باعث خواب آلودگی شما وسط روز و در هنگام درس خواندن میشود این است که بازه هایی که در نظر گرفتید برای استراحت را استراحت نمیکنید،مثلا شما در نظر میگیرید بعد از ۱ ساعت مطالعه یک ربع استراحت کنید،اما آن یک ربع به فعالیتی مشغول میشوید که انرژی زیادی از شما میگیرد و برگشت به مطالعه سخت میشود، مورد دوم خواب شبانه و میان روزی است اگر خواب غیر منظمی دارید نمیتوانید سطح انرژی مناسبی را تجربه کنید،پیشنهاد میکنم میانِ روز ۴۵ دقیقه بخوابید و شب ها هم خواب مرتب و خوبی داشته باشید.

۲: هنگام مطالعه فعال نیستید :

اگر هنگام مطالعه صرفا منفعل باشید و فقط به کتاب نگاه کنید مسلما خواب آلود خواهید بود،کار درست این است که یک مطالعه فعال را همراه با قلم و کاغذ تجربه کنید،حتی اگر درسی که میخوانید حفظی است سعی کنید با خط کشیدن زیر نکات مهم فعال باشید،حل سوال نیز یکی دیگر از مصادیق مطالعه فعال است.

۳: مشکلات پزشکی دارید :

مشکلات پزشکی ای مثل کم خونی نیز میتواند باعث شود که شما نتوانید آنطور که باید و شاید تمرکز داشته باشید و خوب مطالعه کنید،بنابراین اگر خیلی خواب آلود هستید و همیشه خسته حتما به یک پزشک مناسب مراجعه کنید

۴: به درس مورد نظر علاقه ندارید :

باید با احساسات مثبت سراغِ درس خواندن بروید،اگر به درس مورد مطالعه علاقه نداشته باشید موقع مطالعه آن درس کسل و بی حوصله هستید و سریع میخواهید از آن درس فرار کنید

جهت ارتباط با کادر تخصصی مشاوره و برنامه ریزی کنکور آسان است
و دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان و قیمت محصولات و خرید با شماره های
۰۹۱۲۱۹۶۶۴۴۹ موبایل
۰۲۱-۴۴۴۳۱۳۱۳ خط دفتر
تماس بگیرید
یا کلمه { قیمت } را به شماره
۰۹۱۲۱۹۶۶۴۴۹
پیامک کنید
———————
همچنین در کانال تلگرام ما نیز حتما عضو باشید تا از نمونه تدریس ها ، مشاوره ها ، اخبار کنکور و… استفاده کامل ببرید
برای عضویت رایگان در کانال تلگرام مهندس امیر مسعودی
کلمه ( کانال تلگرام ) را را به شماره
۰۹۱۲۱۹۶۶۴۴۹
پیامک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس