چند تکنیک اساسی برای تست زنی

زمان تست

چند تکنیک اساسی برای تست زنی:
۱. از همین ابتدای کار برای خودتان مشخص کنید که در آزمون های سراسری به چه ترتیبی قصد دارید سوالات را پاسخ دهید. اکثر داوطلبان کنکور سراسری بر اساس دروسی که علاقه بیشتری به آن ها دارند و نقطه قوت آن هاست به پاسخ گویی سوالات می پردازند. این کار چند مزیت دارد از جمله:

✅با اعتماد به نفس بیشتری سوالات را پاسخ می دهند.

✅ضریب امیدواری و سرعت و العمل داوطلبان افزایش پیدا می کند.

✅باعث می شود در وقت داوطلب صرفه جویی شود.

۲٫ سعی کنید که همیشه به سراغ سوالاتی که سطح آسان دارند بروید چرا که هم در وقت صرفه جویی می کنید و هم روحیه خود را بالا می برید. بسیارند داوطلبانی که وقت زیادی را صرف سوالات دشوار می کنند و سوالات ساده آزمون را از دست می دهند.

۳٫ توجه داشته باشید که مهم ترین کار برای پاسخ دادن به یک سوال این است که صورت سوال را با دقت و آرامش کامل بخوانید و به خوبی درک کنید که طراح چه منظوری از طرح این سوال داشته است با این کار به راحتی می توانید به دنبال پاسخ صحیح بگردید.

۴٫ همه سوالات یک درس در آزمون های آزمایشی و کنکور سراسری به یک میزان امتیاز برای داوطلب دارند پس داوطلب می بایست ابتدا سوالاتی را که تسلط ۱۰۰ درصدی بر روی آن ها دارد را پاسخ دهد و در صورتی که وقت اضافه آورد به سوالاتی بپردازد که زمان بیشتری برای پاسخ گویی نیاز دارند.

۵٫ در کنکور فقط بحث سنجش سواد علمی داوطلب مطرح نیست چرا که بسیار زیاد بوده اند داوطلبانی که با سطح علمی خوب و معدل های عالی در ماراتن کنکور کاری از پیش نبرده اند و توفیقی کسب نکرده اند پس داوطلبی که می خواهد در آزمون سراسری موفقیت بزرگی کسب کند نیاز دارد که هم دقت بالا و هم سرعت العمل خوبی در پاسخ گویی به سوالات داشته باشد.

۶٫ اکثر داوطلبان در محاسبات عددی دروسی مثل ریاضی و فیزیک دچار اشتباه محاسباتی می شوند که این ناشی از شتاب بیش از حد داوطلب برای پاسخ دادن به سوالات است و از طرفی عده ای از داوطلبان برای کاهش بی دقتی خود با سرعت بسیار کمی به حل کردن سوالات می پردازند که این کار نیز درست و منطقی نیست. داوطلب می بایست در تست زنی های زمان دار در منزل و در آزمون های آزمایشی بین دقت و سرعت پاسخ گویی به سوالات به یک تعادل خوب و اصولی برسد تا در سر جلسه آزمون سراسری دچار مشکل نشود.

۷٫ داوطلب می بایست در منزل تعداد تست های بیشتری را حل کند تا هم دقت و هم سرعت العمل در پاسخ گویی به سوالاتش بیشتر شود هر چه بیشتر داوطلب دست به قلم باشد برای تست زنی،یقینا نتیجه بهتری در آزمون های خود کسب خواهد کرد و اکثر مشاورین موسسه کنکور آسان است در برنامه ریزی های خود بیشتر تمرکز خود را روی روش تست زنی می گذارند تا دانش آموزان کنکوری سال ۹۸ هیچ کاستی در این زمینه نداشته باشند.

۸٫حتی نفرات برتر کنکورهم به تمام سوالات پاسخ نمیدهند.پس اگر در درسی به چند سوال پاسخ ندادید آشفته نشوید.

زمان تست

زمان تست

جهت دریافت مشاوره با شماره های

۰۹۱۲-۱۹۶۶۴۴۹ موبایل

۰۲۱-۴۴۴۳۱۳۱۳ خط دفتر

تماس بگیرید

یا کلمه {مشاوره} را به شماره

۰۹۱۲۹۴۳۶۹۶۶

پیامک کنید

———————

همچنین در کانال تلگرام ما نیز حتما عضو باشید تا از نمونه تدریس ها ، مشاوره ها ، اخبار کنکور و… استفاده کامل ببرید

برای عضویت رایگان در کانال تلگرام مهندس امیر مسعودی

کلمه ( کانال تلگرام ) را را به شماره

۰۹۱۲۹۴۳۶۹۶۶

پیامک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس