شیوه جلوگیری از عدم تمرکز حین درس خواندن

برنامه کنکور

راه های جلوگیری از عدم تمرکز و خیال پردازی در حین درس خواندن

👇👇👇👇👇👇👇👇👇

۱- مکان مطالعه فقط برای مطالعه باشه نه خوردن، خوابیدن، اینترنت، تماشای تلویزیون، موبایل بازی و … در هنگام حضور در این مکان، فقط افکار درسی به ذهنتون بیان نه پارازیت های مزاحم.

۲- یک برنامه درسی حجمی و اجباری داشته باشید. یعنی خود را مقید کنید که در یک زمان خاص ، مبحث تعیین شده، درس را به اصطلاح جمع کنید.تا ذهن فرصت نکند به حاشیه های غیر ازدرس بپردازد و فقط درگیر درس خواندن شود.

۳- برای تمرکز و فرار از افکار خیال پردازنه، از روش تند خوانی استفاده کنید. هرچند که با اینکار بر مباحت، ۱۰۰درصد مسلط نمی شوید ولی برای تمرکز بسیار عالیست.

۴- اگر در ضمن مطالعه، افکاری غیر از درس خواندن سراغتون اومد که باعث عدم تمرکز شما شد سریع این افکار و روی یک کاغذ یادداشت کنید تا بعدا و درمکانی دیگر بهش فکر کنید.

حتما شما دانش آموزان عزیز به این نکته واقف هستید که با دانستن چنین نکات ظریفی در مطالعه دروس میتوانید عملکرد فوق العاده ای در امتحانات نهایی و بخصوص در کنکور داشته باشید، در همین راستا موسسه کنکور آسان است مشاورین متخصصی در این زمینه به شما معرفی میکند که بتوانید با عملی کردن این نکات مهم و همچنین معرفی منابع مطالعاتی و برنامه ریزی صحیح به هدف موردنظرتان دست پیدا کنید.

برای ارتباط با مشاورین و کارشناسان موسسه کنکور آسان است با شماره های زیر

۰۹۱۲-۱۹۶۶۴۴۹     موبایل

۰۲۱-۴۴۴۳۱۳۱۳   خط دفتر

تماس بگیرید

یا کلمه {  برنامه ریزی } را به شماره

۰۹۱۲۹۴۳۶۹۶۶

پیامک کنید

———————

همچنین در کانال تلگرام ما نیز حتما عضو باشید تا از نمونه تدریس ها ، مشاوره ها ، اخبار کنکور و… استفاده کامل ببرید

برای عضویت رایگان در کانال تلگرام مهندس امیر مسعودی

کلمه ( کانال تلگرام ) را را به شماره

۰۹۱۲۹۴۳۶۹۶۶

پیامک کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس