نحوه مطالعه هر درس چگونه است؟

روش

نحوه مطالعه هر درس چگونه است؟
✅دروس از نظر قالب به سه دسته تمرینی، حفظی و خواندنی تقسیم می شوند که هرکدام شیوه مطالعه خاص خود را خواهد داشت.

⬅️ دروس تمرینی، دروسی هستند که برای یادگیری نیاز به حل تمرین فراوان دارند. مانند ریاضی، فیزیک، مسائل زیست شناسی، مسائل اقتصاد و…..
برای این دروس باید بیشتر زمان واحد مطالعاتی خود را به تست زدن اختصاص دهید
✔️ برای مثال اگر واحد مطالعاتی شما ٩٠ دقیقه ای است باید ٣٠ دقیقه را به مطالعه و رسم الگوهای یادآوری و ۶٠ دقیقه را به حل تمرین اختصاص دهید.
⬅️دروس خواندنی، دروسی هستند که برای یادگیری نیاز به استدلال و حفظ کردن مطالب دارید. مانند دین و زندگی، زیست شناسی، فلسفه و منطق و….
برای این دروس باید بیشتر زمان واحد مطالعاتی خود را به مطالعه به شیوه لایه ای ( به این صورت که ابتدا یک پاراگراف را مطالعه کرده و حاشیه نویسی آن را انجام دهید، سپس سعی کنید پاراگراف اول را برای خود توضیح دهید، سپس پاراگراف دوم را مطالعه کرده و این بار پارارگراف اول و دوم را برای خود توضیح دهید و همین شیوه را ادامه دهید تا به انتهای صفحه برسید، ‎وقتی به انتهاى صفحه رسیدید کل صفحه را براى خودتان توضیح دهید و همین کار را براى هر صفحه انجام دهید تا به انتهاى درس برسید.) و حاشیه نویسی اختصاص دهید
برای مثال اگر واحد مطالعاتی شما ۹۰ دقیقه است باید۶٠ دقیقه را به مطالعه و حاشیه نویسی و ٣٠ دقیقه را به حل تمرین اختصاص دهید.

⬅️دروس حفظی، دروسی هستند که برای یادگیری نیاز به تکرار دارند. مانند لغات ادبیات، لغات عربی، لغات زبان و….
برای یادگیری این مباحث فیش نویسی را فراموش نکنید، فیش برگه های کوچکی است که می توانید یک طرف آن را لغت مربوطه و طرف دیگر آن را مترادف آن یا جمله ای که کلمه را برای شما تداعی می کند یادداشت کنید.

و اما …….
♦️مرور خلاصه نویسی های خود را فراموش نکنید.
مرور سبب می شود مطالب وارد حافظه بلندمدت شما شده و در جلسه آزمون سراسری سرعت عمل شما را افزایش می دهد.

♦️مطابق یک برنامه مطالعه کنید.
گروه تخصصی مشاوره مهندس بنایی با یک برنامه مطالعاتی دقیق به شما کمک خواهد کرد به تمامی دروس به صورت متعادل پرداخته و در بازه های مشخص مانند جمع بندی نیمسال اول، جمع بندی نیم سال دوم.نوروز و.. دروس مشخصی را جمع بندی کنید و برنامه را بصورت شخصی برای شما طراحی میکنند و هر شب گزارش و فیدبک از خود داشته باشید … نقش یک مشاور حرفه ای و پیگیر در موفقیت شما دانش آموزان عزیز در کنکور بسیار مهم است.

بنابراین با یادگیری روش های صحیح مطالعه و برنامه ریزی دقیق می توانید مطالعه با کیفیتی داشته باشید و با مرور این مطالب سرعت عمل خود را افزایش دهید.

مطالعه

مطالعه

جهت دریافت مشاوره با شماره های

۰۹۱۲-۱۹۶۶۴۴۹ موبایل

۰۲۱-۴۴۴۳۱۳۱۳ خط دفتر

تماس بگیرید

یا کلمه { مشاوره } را به شماره

۰۹۱۲۹۴۳۶۹۶۶

پیامک کنید

———————

همچنین در کانال تلگرام ما نیز حتما عضو باشید تا از نمونه تدریس ها ، مشاوره ها ، اخبار کنکور و… استفاده کامل ببرید

برای عضویت رایگان در کانال تلگرام مهندس امیر مسعودی

کلمه ( کانال تلگرام ) را به شماره

۰۹۱۲۹۴۳۶۹۶۶

پیامک کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس