چطور باید عادت شب امتحان خوندن را ترک کنیم؟ | انتشارات گیلنا | موسسه کنکور آسان است

چطور باید عادت شب امتحان خوندن را ترک کنیم؟

چطور باید عادت شب امتحان خوندن را ترک کنیم؟

با سلام خدمت تمامی شما دانش آمزان و داوطلبان عزیز. امروز می خواهیم در رابطه با یکی از عادت های بد در درس خواندن صحبت کنیم. خیلی از شما عزیزان سولی داشتید که چطور باید عادت شب امتحان خوندن را ترک کنیم؟ حال ما سعی کردیم در این مطلب این مسئله را کاملمورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

راه حل:

در صورتیکه عادت به مطالعه شب امتحانی دارید باید به این نکته دقت داشته باشید که مطالعه شب امتحانی سبب کاذب شدن نتیجه امتحان خواهد شد. ممکن است در حال حاضر به دلیل کم بودن مباحث آزمون شما توانایی مطالعه شب قبل از آزمون را داشته باشید اما، شب قبل از آزمون سراسری به دلیل زیاد و حجیم بودن مباحث این اتفاق نخواهد افتاد و سبب استرس خیلی زیاد و عدم نتیجه‌گیری شما خواهد شد. بایستی اولویت شما رسم الگوهای یادآوری از دروس باشد تا علاوه بر یادگیری بهتر مطالب، سبب می‌شود بتوانید مرورهای منظمی داشته باشید و این موضوع سبب انتقال اطلاعات به حافظه بلند مدت شما خواهد شد و شما از مرورهای شب امتحانی بی‌نیاز خواهید شد. در حال حاضر در دوران جمع‌بندی نیمسال اول، اقدامات دروس نیمسال‌اول سال آخر را تکمیل کنید و پس از امتحانات سعی کنید درس هر روز را همان روز بخوانید.

چطور باید عادت شب امتحان خوندن را ترک کنیم؟

چطور باید عادت شب امتحان خوندن را ترک کنیم؟

خواندن درس هر روز همان روز سبب می‌شود دروس را سریعتر یاد گرفته و بتوانید با دفعات بالاتری آن‌ها را مرور نمایید. به مرور زمان این عادت را ترک کنید. در انتهای هفته تمامی اقدامات و مطالعه دروسی که برای مثال تا دوشنبه امتحان دارید مطالعه کرده و در طول هفته به تدریج فعالیت‌های خود را تا انتهای هفته تکمیل نمایید. این روند اصلاحی ممکن است دو الی سه هفته به طول بیانجامد.

جهت ارتباط با کادر تخصصی مشاوره و برنامه ریزی کنکور آسان است
و دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان و قیمت محصولات و خرید با شماره های
۰۹۱۲۱۹۶۶۴۴۹ موبایل
۰۲۱-۴۴۴۳۱۳۱۳ خط دفتر
تماس بگیرید
یا کلمه { قیمت } را به شماره
۰۹۱۲۱۹۶۶۴۴۹
پیامک کنید
———————
همچنین در کانال تلگرام ما نیز حتما عضو باشید تا از نمونه تدریس ها ، مشاوره ها ، اخبار کنکور و… استفاده کامل ببرید
برای عضویت رایگان در کانال تلگرام مهندس امیر مسعودی
کلمه ( کانال تلگرام ) را را به شماره
۰۹۱۲۱۹۶۶۴۴۹
پیامک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس