قرابت معنایی را چگونه باید مطالعه کرد | انتشارات گیلنا | موسسه کنکور آسان است

قرابت معنایی را چگونه باید مطالعه کرد

قرابت معنایی را چگونه باید مطالعه کرد

با سلام خدمت تمامی دانش شما آموزان عزیز. امیدوارم امتحان ها رو با موفقیت پشت سر گذاشته باشید و با انگیزه ای دو چندان برای ادامه درس اقدام کرده باشید. امروز می خواهیم یکی از مهم ترین نکات کنکوری رو به شما عزیزان آموزش بدیم. خیلی از شما عزیزان پرسیده بودید که قرابت معنایی را چگونه باید مطالعه کرد ؟ حالا اگر دنبال جواب این سوال هستید با ما همراه باشید تا روالی که یکی از بهترین دانش آموزهای موسسه زیر نظر یکی از بهترین مشاورین موسسه کنکور آسان است ، مشاور محسن زاده طی کرده را آموزش ببینید.

در اهمیت قرابت معنایی و درک ادبی جای هیچ حرفی نیست چرا که برای همه ی ما از آفتاب هم روشن تر است که هم از نگاه کنکوری و درسی و هم از نگاه ادبی مبحثی مهم تر از آن نیست. در عین حال که در ابتدا امری سخت و سنگین به نظر می رسد ولی پس از کسب مهارت و تجربه از لذت بخش ترین و جذاب ترین بخش های ادبی فارسی خواهد شد. اولین کاری که برای قرابت معنایی باید انجام بدهیم افزایش درک ادبی است یعنی به چالش کشیدن ذهن با ابیات و متون ادبی حالا از طریق کتاب های درسی یا اشعار و متون دیگر. در این بخش باید سعی کنیم اشکالات رایج و تکراری در خوانش را رفع کنیم و سعی در درست خوانی داشته باشیم.

 مفاهیم پرتکرار :

یک سری از مفاهیم و نکات در ادبیات فارسی بسیار رایج و مهم اند که احتیاج دارند تا عمیق تر خوانده شوند و به قولی از دل درس درک شوند

مثل : عرفان، ایثار، قناعت و عشق و…..

 آیات و احادیث :

در تمام کتاب های ادبیات دبیرستان ما یک سری از آیات و احادیث را که بین متن درس بودند را دیدیم و با آن ها آشنایی داریم

بنابراین لازم است تمامی معانی و مفاهیم را برای تست های این بخش یاد بگیریم.

بعد از سپری کردن این ۲ مرحله باید آماده تست زنی باشیم ، دقت کنید که این یک فرآیند طولانی هست و احتیاج به بارها مرور و تکرار دارد پس از همین الان صبور باشید. شروع کار ما با حداقل ۱۵ تست است این تست ها مطابق با سطح ادبی هر فرد می تواند باشد مثلا از تست های فصل به فصل هر پایه یا تست های جامع. مدت زمان و تعداد تست های این بخش برای هر فرد متفاوت است اما این مرحله باید تا زمانی ادامه داشته باشد که به تسلط کامل رسید. بعد از کسب مهارت و تسلط لازم به سراغ تست زنی جامع قرابت می رویم مثلا ۲۰ تست کلی را انتخاب میکنیم و در تایم استاندارد شروع به حل کردن میکنیم.

این مرحله هم تا زمانی باید ادامه داشته باشد که تمامی مفاهیم تست زنی شود.

 تحلیل تست:

نکته مهم و کلیدی در این زمینه تحلیل مناسب و کامل است هم برای تست هایی که به جواب درست می رسیم و هم برای تست های نادرست. با این کار متوجه می شویم که به طور علمی به جواب رسیدیم نه شانسی و در کنار اون مفاهیم دیگه رو از سایر گزینه ها یاد می گیریم و تحلیل میکنیم و در سایر تست ها استفاده میکنیم. نیازی نیست که تعداد زیادی از تست را در یک روز داشته باشیم چرا که هدف افزایش درک ادبی و کسب مهارت است پس حل تعداد مشخصی از تست ها در یک بازه زمانی پیوسته بی شک نتیجه بهتر و هدفمند تری را به دنبال دارد.

قرابت معنایی را چگونه باید مطالعه کرد

قرابت معنایی را چگونه باید مطالعه کرد

جهت ارتباط با کادر تخصصی مشاوره و برنامه ریزی کنکور آسان است
و دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان و قیمت محصولات و خرید با شماره های
۰۹۱۲۱۹۶۶۴۴۹ موبایل
۰۲۱-۴۴۴۳۱۳۱۳ خط دفتر
تماس بگیرید
یا کلمه { قیمت } را به شماره
۰۹۱۲۱۹۶۶۴۴۹
پیامک کنید
———————
همچنین در کانال تلگرام ما نیز حتما عضو باشید تا از نمونه تدریس ها ، مشاوره ها ، اخبار کنکور و… استفاده کامل ببرید
برای عضویت رایگان در کانال تلگرام مهندس امیر مسعودی
کلمه ( کانال تلگرام ) را را به شماره
۰۹۱۲۱۹۶۶۴۴۹
پیامک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس