نکات طلایی مطالعه منابع کنکور | انتشارات گیلنا | استاد حسین احمدی

نکات طلایی مطالعه منابع کنکور

ما در این بخش سعی کرده ایم نکات طلایی مطالعه منابع کنکور را برایتان جمع آوری کنیم تا شما دانش آموزان عزیز بتوانید با بهترین شیوه و بهترین روش درس هایتان را مطالعه کنید و بالاترین بازدهی را دریافت کنید.

۱: خواندن همراه با نوشتن:

مطالعه فرایندی فعال و پویاست و برای رسیدن به این هدف باید از تمام حواس خود برای درک صحیح مطالب استفاده کرد. باید با چشمان خود مطالب را خواند، در زمان مورد نیاز مطالب را بلند بلند ادا کرد و نکات مهم را یادداشت کرد تا هم با مطالب مورد مطالعه درگیر شد، حضوری فعال و همه‌جانبه در یادگیری داشت و هم به موقع خصوصاً قبل از امتحان، بتوان از روی نوشته‌ها مرور کرد و خیلی سریع مطالب مهم را مجدداً به خاطر سپرد.

۲: خط کشیدن زیر نکات مهم:

این روش شاید نسبت به روش قبلی بهتر است ولی روش کاملی برای مطالعه نیست. زیرا در این روش بعضی از افراد به جای آن‌که تمرکز و توجه روی یادگیری و درک مطالب داشته باشند ذهنشان معطوف به خط کشیدن زیر نکات مهم می‌شود. حداقل روش صحیح خط کشیدن زیر نکات مهم به این صورت است که ابتدا مطالب را بخوانید و مفهوم را کاملاً درک کنید و سپس زیر نکات مهم خط بکشید. نه آن‌که در کتاب به دنبال نکات مهم بگردید تا زیر آن را خط بکشید.

 

نکات طلایی مطالعه منابع کنکور

نکات طلایی مطالعه منابع کنکور

۳: حاشیه‌نویسی:

این روش نسبت به دو روش قبلی بهتر است ولی باز هم روشی کامل برای درک عمیق مطالب و خواندن کتب درسی نیست، ولی می‌تواند برای یادگیری مطالبی که از اهمیت چندانی ندارند استفاده کرد.

۴: خلاصه‌نویسی:

در این روش مطالب را می‌خوانید و آن‌چه را درک کرده‌اید به صورت خلاصه در دفتری یادداشت می‌کنید. این روش برای مطالعه مناسب است و از روش‌های قبلی بهتر است؛ زیرا در این روش ابتدا مطالب را درک کرده سپس آن‌ها را یادداشت می‌کنید اما باز هم بهترین روش برای خواندن نیست.

۵: کلیدبرداری:

کلیدبرداری روشی بسیار مناسب برای خواندن و نوشتن نکات مهم است. در این روش شما بعد از درک مطالب، به صورت کلیدی نکات مهم را یادداشت می‌کنید. درواقع کلمه‌ی کلیدی کوتاه‌ترین، راحت‌ترین، بهترین و پرمعنی‌ترین کلمه‌ای است که با دیدن آن، مفهوم جمله تداعی شده و به خاطر آورده می‌شود.

۶: خلاقیت و طرح شبکه‌ای مغز:

این روش بهترین شیوه برای یادگیری خصوصاً فراگیری مطالب درسی است. در این روش مطالب را می‌خوانید، بعد از درک حقیقی آن‌ها نکات مهم را به زبان خودتان و به صورت کلیدی یادداشت می‌کنید و سپس کلمات کلیدی را روی طرح شبکه‌ای مغز می‌نویسید. درواقع نوشته‌های خود را به بهترین شکل ممکن سازمان‌دهی می‌کنید و نکات اصلی و فرعی را مشخص می‌کنید تا در دفعات بعد به جای دوباره‌خوانی کتاب، فقط به طرح شبکه‌ای مراجعه کرده و با دیدن کلمات کلیدی نوشته‌شده روی طرح شبکه‌ای مغز، آن‌ها را خیلی سریع مرور کنید. این روش درصد موفقیت تحصیلی شما را تا حدود بسیار زیادی افزایش می‌دهد و درس خواندن را بسیار آسان می‌کند و بازده مطالعه را افزایش می‌دهد.

 

 

جهت ارتباط با کادر تخصصی مشاوره و برنامه ریزی کنکور آسان است
و دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان و قیمت محصولات و خرید با شماره های
۰۹۱۲۱۹۶۶۴۴۹ موبایل
۰۲۱-۴۴۴۳۱۳۱۳ خط دفتر
تماس بگیرید
یا کلمه { قیمت } را به شماره
۰۹۱۲۱۹۶۶۴۴۹
پیامک کنید
قیمت محصولات کنکور آسان است | انتشارات گیلنا |
———————
همچنین در کانال تلگرام ما نیز حتما عضو باشید تا از نمونه تدریس ها ، مشاوره ها ، اخبار کنکور و… استفاده کامل ببرید
برای عضویت رایگان در کانال تلگرام مهندس امیر مسعودی
کلمه ( کانال تلگرام ) را را به شماره
۰۹۱۲۱۹۶۶۴۴۹
پیامک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس