۶ گام مهم برای افزایش ساعت مطالعه

 ۶ گام مهم برای افزایش ساعت مطالعه در سال کنکور

۱ بررسی وضعیت مطالعاتی تون در زمان حال:
شما باید در مرحله اول بدونید که در حال حاضر روزانه چند ساعت مطالعه دارید. این موضوع ساده خیلی اهمیت داره. شما بعد از متوجه شدن ساعت مطالعاتی حال حاضرتون راهکارهایی که باعث افزایش ساعت مطالعاتی شما میشه رو بررسی و اجرا میکنید.

۲ صبر داشته باشید :
هیچ شخصی نمیتونه به یکباره ساعت مطالعاتی خودش رو از ۵ ساعت به ۱۰ تا ۱۲ ساعت برسونه. باید درک کنید که این کار نیاز به زمان داره و فرایندی نیست که یک شبه برای شما اتفاق بیوفته، بلکه باید در طول هفته هایی که پیش رو دارید، سعی کنید هر هفته مقداری به ساعت مطالعه خودتون اضافه کنید.

۳ ثبت ساعات مطالعاتی در دفتری مخصوص این کار:
اول از همه باید براتون این موضوع رو روشن کنیم که اصلا نیازی نیست برای دفتر برنامه ریزی هزینه اضافی انجام اختصاص بدید. میتونید یک سالنامه یا هر دفتر ساده ای رو برای ثبت ساعت مطالعاتی خودتون و همینطور تعداد تست هاتون در نظر بگیرید. روند کاری شما به این شکل باشه که هر شب قبل از خواب مقدار زمانی رو که برای مطالعه مباحث هر یک از درس هاتون در طول روز اختصاص دادید رو در دفتری که در نظر گرفتید، ثبت کنید.

۴ استفاده از زمان های مرده :
یکی از مهم‌ترین کارهایی که میتونید برای افزایش ساعت مطالعاتی تون انجام بدید استفاده از زمان‌های مرده به بهترین شکل ممکن هست. خیلی از زمان‌ها هست که میتونید از اون ها نهایت استفاده ممکن رو ببرید. از جمله این زمان های مرده میتونیم به زمان های رفت و آمد به مدرسه و منزل و زمان هایی که در مدرسه بیکار هستید، زمان هایی که منتظر انجام کاری هستید، مثل صف‌های بانک، زمان‌هایی که در اتوبوس و یا تاکسی هستید و … اشاره کنیم.
در این زمان‌هایی که به راحتی در حال از دست رفتن هست، میتونید مباحث مطالعاتی و حفظی رو به خوبی مطالعه کنید. از جمله این مباحث میتونیم به مباحث لغات و تاریخ ادبیات، لغات زبان، آیات دین و زندگی و یا نکات مربوط به مبحث ترجمه عربی و یا مطالب حفظی درس شیمی رو مطالعه کنید.

۵ دوری از شبکه های اجتماعی مضر :
به طور کلی انسان در طول شبانه روز مدام در حال بمب باران شدن خبری هست! در حال حاضر شبکه های اجتماعی در پوشش این اخبار نقش بزرگی رو ایفا میکنن. اخباری که هیچ سودی برای شما نداره و فقط پیامد های منفی و مخرب برای شما در پی داره. به نظرتون در سال کنکور که برای شما اهمیت زیادی داره، اخبار ورزشی مربوط به تیم های مورد علاقتون و یا اخبار مربوط با سیاست و اقتصاد کشور، میتونه کمک کنه؟؟
جواب کاملا مشخصه، نه.
توصیه ای که برای شما داریم این هست که از این شبکه های محبوب و موجود، نهایت استفاده لازم رو برای پیشرفت درسیتون ببرید. شما میتویند در کانال ها و یا پیج‌های درسی و مشاورهای که واقعا مطالب مفید و به درد بخوری ارائه میدن، عضو باشید و از مطالبشون استفاده کنی.

۶ داشتن تمرکز در حین مطالعه :
زمانی که با کنکوری‌ها صحبت میکنیم و درباره ساعت مطالعه شون حرف میزنیم. اکثرا ادعا میکنن که در روز های تعطیل ۱۰ تا ۱۲ ساعت و در روز های غیر تعطیل روزی ۵ تا ۶ ساعت مطالعه دارن. اما با کمی بررسی به این موضوع پی میبرن که زمان زیادی رو در حین مطالعه، اصلا تمرکز ندارن و فقط کتاب جلوی این عزیزان باز هست، در حالی که حواسشون جای دیگری است. نداشتن تمرکز از پر دغدغه‌ترین مسائلی است که داوطلب های کنکور سراسری با اون مواجه هستن و یکی از عواملی است که میتونید با رعایت نکات کاربردی، به راحتی باعث افزایش ساعت مطالعه مفیدتون در طول روز بشید.

افزایش مطالعه

افزایش مطالعه

برای یک برنامه ریزی حرفه ای تو این مدت زمان باقیمانده حتما با مشاورین گروه مهندس حسین بنائی تماس بگیرید.

۰۹۱۲-۱۹۶۶۴۴۹ موبایل

۰۲۱-۴۴۴۳۱۳۱۳خط دفتر

یا کلمه {برنامه ریزی} را به شماره

۰۹۱۲۹۴۳۶۹۶۶

پیامک کنید

———————

همچنین در کانال تلگرام ما نیز حتما عضو باشید تا از نمونه تدریس ها ، مشاوره ها ، اخبار کنکور و… استفاده کامل ببرید

برای عضویت رایگان در کانال تلگرام مهندس امیر مسعودی

کلمه ( کانال تلگرام ) را به شماره

۰۹۱۲۹۴۳۶۹۶۶

پیامک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس